Geotextilie zabraňuje propíchnutí dna a chrání ho před poškozením

Geotextilie je název, kterým se označuje podložka pod bazén. Jakmile si zakoupíte klasický nadzemní bazén a chystáte se jej nainstalovat na zahradě nebo někde na kousku volného prostranství, který u svého domova máte, pak je vhodné zajímat se o veškeré náležitosti, které s postavením a napuštěním bazénu souvisejí. A právě úprava terénu je počáteční problematikou, kterou se nyní budeme zabývat.

malá plavačka

V dnešní době se poměrně často vidí na zahradách v létě toto báječné osvěžení, kam si můžete skočit a zaplavat si nebo se jen tak osvěžit. Pro výstavbu bazénů se proto používá různých pomůcek, které mají zamezit, aby se nám například dno poškodilo, protože to je vždy velká škoda a proto byly vyhotovené a navrhnuté takzvané geotextilie, které představují jakousi podložku pod dno.

mokrá voda

Jaký účel plní?

  • Především chrání dno proti poškození.
  • Jedná se o jakousi ochrannou bariéru, která zachrání dno před poškozením.
  • Nežádoucí propíchnutí ani protržení už se Vám s touto pomůckou nestane.
  • Materiál se vyznačuje dlouho životností.
  • Skvěle odolává proti působení mikrobů, škůdců, bakterií nebo plísní.
  • Speciální odolná povrchová úprava.
  • Vyrovnává povrch.

zahradní hrábě

Jak upravit povrch před tím, než ji nainstalujete?

Před naistalováním této geotextilie je nezbytné povrch upravit. Je potřeba vyrovnat terén, kousek můžete odkovat. Žádoucí je odstranění drnů a tvrdé hlíny. Na tomto místě by se neměly nacházet ostré předměty, především sklo ani žádné kameny a další nežádoucí prvky. Pokud je zde najdeme, tak je odstraníme. Veškeré tvrdé a ostrohranné předměty se musí odstranit. Následně nasypeme jemně prosetý písek a na něj položíme geotextilii. Tu si vybírejte vždy podle velikosti bazénu. Existují v různých velikostech, a proto se dokážou plně přizpůsobit svou velikostí, abyste neměli moc velkou ani moc malou geotextilii. Díky tomu nebude prorůstat plevel pod dno, ani se zde nebudou vyskytovat žádné další nežádoucí prvky.