Každá žena chce být krásná

Scj CrZdraví Každá žena chce být krásná
0 Comments

Většina žen touží po bezchybné a štíhlé postavě. Ne všem dámám byla dána do vínku. Mezi šťastné patří ty, které mohou spořádat na co přijde aniž by přibraly jediný gram. Na druhé straně jsou smolařky, které nějaké to deko přiberou už při pouhém pohledu na jídlo. Složité to mají ženy po padesátce, kdy nastává období menopauzy. Vlivem změn hormonů v těle se stává hubnutí velkým oříškem. K úspěšnému boji s nadváhou nepřispívají ani emocionální výkyvy, noční pocení a jiné nepříjemné tělesné pocity, které menopauzu provází. Kolem padesátky nejde pouze o vizuální stránku těla, ale s obezitou mohou dorazit i zdravotní potíže. Vysoký tlak, kardiovaskulární choroby nebo cukrovka. Hubnutím lze těmto problémům předejít.

cvíčící žena

Jak tedy zhubnout?

Pokud váš jídelníček není příliš ukázkový, především se zaměřte na kvalitu a složení potravin. Změňte stravovací návyky. Z jídelníčku vyřaďte zbytečné rafinované cukry a tuky.  Energetický příjem přizpůsobte energetickému výdeji. Jezte malé porce, ale častěji. Do jídelníčku zařaďte ryby, ovoce, zeleninu a ořechy. Ideálně konzumujte co nejvíce čerstvých potravin. Zeleninu si můžete připravit jako přílohu, stačí pokud ji podusíte v páře. Oblíbená jsou také zeleninová smoothie, která vám dodají potřebné vitamíny a energii. Doplňujte vitamíny a minerály.

pexels-photo-2954924

V neposlední řadě se hubnutí neobejde bez pohybu. Pro někoho neoblíbená činnost. Nemusíte, ale ihned navštěvovat posilovnu, bohatě postačí každodenní procházka svižnou chůzí. Jděte ven za každého počasí. Při procházce se mozek a cévy okysličí. Budete se cítit lépe.  Důležitý je pitný režim. Vyvarujte se sladkých nápojů a limonád. Ideální je nesycená pramenitá voda. Omezte příjem kávy a alkoholu. Dopřejte si maximálně sklenku vína. Raději si uvařte bylinkový čaj. Dostatečně spěte. Nečekejte, že zhubnete za týden. Obrňte se trpělivostí a radujte se z každého úspěchu.