Nečekaná porucha – co dělat?

Může se jednat o pro většinu řidičů snadno řešitelný defekt pneumatiky, ale také závažnější poruchu, například na motoru, řízení nebo brzdách, která nám neumožní pokračovat v jízdě. V takovém případě je potřeba dodržet několik důležitých zásad.

porucha auto kolo

Překážejte co nejméně, vůz označte

Zastavte, je-li to možné, co nejvíce při pravém okraji vozovky, kde budete překážet co nejméně. V případě potřeby tam vůz odtlačte. Okamžitě zapněte výstražné světelné znamení, to musí být zapnuto minimálně do doby, než umístíte za vozidlo výstražný trojúhelník. Ihned po vystoupení z vozu si oblečte výstražnou vestu, ta je součástí výbavy vozu.  Trojúhelník umístěte do vzdálenosti minimálně 50 metrů, na dálnici 100 metrů k pravému okraji vozovky. Podle okolností může být v obci tato vzdálenost zkrácena.

Za snížené viditelnosti nechte rozsvícena alespoň parkovací světla, nefungují-li světla vozu, zajistěte jeho osvětlení podle možností náhradním způsobem, např. baterkou.

V odstaveném voze nesmí nikdo zůstat, cestující odveďte nejlépe za svodidla, pokud možno co nejdále od vozovky, abyste zajistili jejich bezpečnost.

Jestliže zjistíte, že závadu nejste schopni sami na místě v přiměřeném čase odstranit, zajistěte ihned odtah vozu svépomocí nebo volejte odtahovou službu.
porucha auto kapota

Co hlásit policii?

Policii musíte hlásit situace, kdy nelze vůz, který je překážkou silničního provozu, odstranit. Tedy v případě, že čekání na odtah se protahuje na dlouhou dobu.

Dalšími situacemi, kdy musíte překážku v provozu hlásit policii je stání na velmi nebezpečných místech, v tunelu, na mostě nebo na železničním přejezdu.

Na každém přejezdu je uvedeno jeho číslo, tím pomůžete při hlášení policii tento přejezd přesně identifikovat. Vozidlo musíte z přejezdu za použití jakýchkoli technických prostředků, třeba pomocí jiného řidiče nebo vozidla, odstranit. Statistiky ukazují, že srážka s vlakem má fatální následky.


Co všechno se (ne)naučíme v autoškole

Nejčastější příčiny dopravních nehod:
•`jízda pod vlivem alkoholu
• nedání přednosti v jízdě
• nesprávné předjíždění
• nepřiměřená rychlost
 
Míst, která vám nabídnou získání řidičského průkazu je dnes opravdu hodně. Někdo má to štěstí a řidičský průkaz se mu podaří získat už ve škole, ale většina z nás autoškolu navštíví v průběhu života, protože ho k tomu donutí okolnosti (doprava do zaměstnání, doprava dětí do škol, výpravy za zábavou a obstarávání nákupů).
 alkohol za volant nepatří.jpg

Pečlivý výběr autoškoly se vyplatí

 
Výběru autoškoly je třeba věnovat značnou pozornost, protože kvalita služby, kterou poskytují různé firmy, je hodně rozdílná. Pokud sáhnete po nejlevnější variantě v malém městě, nenaučíte se prakticky nic. Budete jezdit po vesnicích, kde potkáte pár aut. Nezkusíte si semafory, tramvaje, dálnici, noční jízdy, a hlavně městský rušný provoz. 
Pokud nelze získat dost informací o kvalitě autoškol od známých z okolí, je velká šance se k výsledku dopracovat na internetu, kde se několik webů této problematice věnuje a na základě zadání regionu si lze vyhledat školy i recenze na jejich činnost.
 

Na místě se na vše podrobně zeptat

 
Pokud už je výběr místa rozhodnutý, není třeba se stydět zeptat na vše, co škola nabízí a jakou formou probíhají teoretické i praktické hodiny. Nikdo nechce teoretické lekce trávit v klubovně při sledování třicet let staré videokazety a bez lektora a možnosti se na věci zeptat. A i to se stává.
 nepozornost se nevyplácí.jpg

Znalost pravidel pro silniční provoz se nesmí podcenit

 
K závěrečným zkouškám je potřeba se pečlivě připravit. Pokud si budoucí řidič není ještě za volantem jistý, dobrá autoškola mu umožní vzít si kondiční jízdy navíc, zaměřit se na problematické věci. Teorii je nutné se naučit pečlivě a čerpat znalosti průběžně. Chyba je, když se člověk učí až před složením zkoušky a než mu vystaví řidičský průkaz, tak nic nezná.
 
A co vy, zkusíte si občas udělat test znalostí pravidel silničního provozu? A obstojíte v něm a za volant usedáte s čistým svědomím?

Laškujte diskrétně

Ach, ti muži! Zvláštní to sorta lidí. Hlavně v oblasti, která se týká vztahů se ženami. Nejeden muž touží po dokonalé harmonii, při které tak trochu myslí hlavně na své potřeby a pohodlí. A přitom nejde pouze o sobectví.
Jak to máte Vy? Chcete mít domov, ve kterém je uklizeno, čisto, navařeno, vyžehleno, postaráno o děti, a zároveň dostatečně erotično? Jste i Vy schopen pro tento domov něco udělat? Jste schopen pomoci ženě, která toto všechno zvládá, i když chodí do práce?

erotika

Není to jednoduché, viďte?

Myslel jste někdy na to, že žena může být skutečně unavená? Že ji večer ta hlava může opravdu bolet? Že usne, aniž by si všimla Vašich erotických potřeb? Myslíte na to, že se nebudete bránit příležitosti, abyste své potřeby ukojil jinde?
Pokud Vám opravdu nestačí frekvence manželských povinností, a Vy opravdu na laškování pomýšlíte, pak tak učiňte diskrétně. Přece nechcete opustit pohodlí a skvělou ženu kvůli milence! Nebo jednomu flirtu, který nemusí ani za moc stát.
Využijte privát erotických služeb.

·         Věřte, že se nebudete muset obávat prozrazení.
·         Že nebudete muset slibovat rozchod s partnerkou.
·         Že  uspokojíte své potřeby, aniž byste ohrozil jinak stabilní a pevný vztah s životní láskou.

A užijete si erotické hrátky přesně podle svých představ. Vy si totiž můžete erotický privát vybrat podle svých potřeb, ale také podle místa svého bydliště, abyste nemusel trávit čas v dopravních prostředcích. Vše proběhne naprosto diskrétně.

sexy

Není to správné, ale …

Určitě Vás nikdo nechce navádět k nevěře, nebo ke změně životní partnerky. To rozhodně ne. Ale když už máte takové myšlenky, vyvarujte se neblahým následkům, které Vám za to nestojí. Když už si nemůžete jinak pomoci, mějte své tajemství, které může Váš celoživotní vztah se svou partnerkou posílit. Privát s erotickou službou je ve Vašem případě ta nejschůdnější cesta.