Zařizování obývacího pokoje

Obývací pokoj je místo, kde si chceme hezky odpočinout a mít tu příjemné prostředí. Jestliže se chystáme na změny, tak si můžeme nechat udělat návrh.

Zařizování obývacího pokoje

Místo odpočinku

Rozhodně bychom měli pamatovat na to, že obývací pokoj je místo, kde trávíme třeba čas s rodinou, a proto bychom si zde měli vždy bez rušení moci odpočinout a pobavit se. Takže by se neměli volit nijak výrazné barvy a agresivní design. Dominantou této místnosti bývá gauč, takže pokud to místo dovoluje, tak by se na něj měli vlézt všichni členové domácnosti. Někdy se hodí mít gauč také rozkládací, aby se na něm v případě potřeby dalo lehnout či přespat. Oblíbený materiál je kůže, ovšem musíme počítat s vyšší cenou.

obývací poko

Dále by v této místnosti neměla rozhodně chybět obývací stěna kam dáte vše potřebné. Dá se na ni samozřejmě televize, na kterou by se mělo dát pohodlně dívat. Celý výběr by měl být hlavně podle Vašeho vkusu, protože Vy zde budete bydlet. Někdy je lepší si dát víc času na rozmýšlení a třeba také domluvu s partnerem, abyste ve finále skutečně byli spokojení a pokaždé se v obývacím pokoji cítili dobře.

Návrh od specialisty

Pokud budeme chtít se vrhnout do rozsáhlé rekonstrukce, tak není až tak jednoduché vše naplánovat, aby byl výsledek skutečně hezký. Musí se totiž myslet i na rozvody elektřiny a podobně, což je zásah do nemovitosti, který se musí promyslet. Abyste měli kompletně hotový plánek, tak se můžete obrátit na návrh obývacího pokoje. Zabývá se s ním specializovaná společnost, kde je celý tým profesionálů. Ten přesně ví, jak skloubit Vaše představy, tak, aby výsledek fungoval a naprosto klientovi vyhovoval.

design obýváku

K návrhu používají speciální programy, které skutečně zajistí, aby si klient mohl vše hezky prohlédnout v dobrém rozlišení. Takto získá klient slušnou představu o tom, jak vše bude vypadat kompletně hotové. Díky tomuto návrhu bude potom snadné celou přestavbu zrealizovat, protože taťku budete vědět kde co a jak má přesně být. Samozřejmě i řemeslníci se v nich umí orientovat, takže budou podle nich přesně postupovat.

Několik tipů na snadné stěhování

Ve vašem životě nastává jistý zlom, který se většinou neváže jenom se změnou bydliště, ale také s novou kapitolou života. Nejdůležitější je právě to, že se v životě někam posouváte, jdete dál a s tím jde dál i váš život a vaše rodina. I proto je stěhování velice důležité a stresující. My pro vás máme několik tipů, jak se z toho všeho nezbláznit, jak si zachovat chladnou hlavu a jak myslet na všechno potřebné.
lepenková krabice

Velký nábytek je velká fuška

Pokud máte velké a těžké věci, jako jsou postele, skříně nebo lednička, je důležité myslet na jejich správné manipulování, jelikož to vůbec nejde snadno. Zvlášť pokud vás čeká stěhování z bytu, je nutné nejenom vynést tento nábytek na chodbu, ale také ho dopravit dolů k autu, kterým ho převezete. Skříně se neustále otevírají a všechno se komplikuje.
§  Všechny dveře nábytku dobře zavřete
§  Šuplíky ze skříně vytáhněte a neste je zvlášť, ušetříte tím poničení nábytku, kdyby šuplíky vypadly, ale také nebude nábytek tolik těžký
§  Vytáhněte ze skříní nepřilepené a nepřivrtané police
§  Pokud máte skříně s posuvnými dveřmi, dobře je přelepte PV páskou, která je šetrná k nábytku a zároveň dostatečně odolná proti poničení, na rozdíl od běžné lepenkové lepicí pásky
§  Nepoužívejte k přelepování běžnou igelitovou lepicí pásku, jelikož může poškodit nábytek
Pořiďte si ke stěhování „kolečka“, na která budete nakládat těžký nábytek. Je to mnohem praktičtější.
Kromě koleček je také dobré mít popruhy, kterými velký nábytek přiděláte ke kolečkám, aby vám nespadl.
krásný výhled z domu

Jak přepravovat malé věci?
Ideálně v ručně popsaných krabicích. Všechno si roztřiďte nejenom podle toho, do které místnosti patří, ale také podle toho, jak křehké věci uvnitř jsou. Proto je dobré například papírové dokumenty a podobné věci umístit úplně na spod vozidla, a na ně vrstvit další krabice s jinými věcmi.

Vylepšení zahrady

Pergola může jen a jen zvýšit jak komfort vaší zahrady, tak i vašeho odpočinku. Není třeba prchat hned jakmile začne slunce pálit, ale je možno si vlézt pod pergolu, pokud je již řádně zarostlá, a tam se ukrýt ve stínu. Jste venku na vzduchu a pokud si to umíte zařídit, jistě jste si tam dali i lehátko, které se dá lehce přenést před případným deštěm.  

Pergola totiž jako taková nemá střechu, tedy ne pevnou kryjící před deštěm. Nahoře má jen trámky, nebo mřížku, která se nechává prorůstat a zarůstat vhodnými rostlinami.  

Pergola

Ve velké většině případů se po ní nechává plazit břečťan, nebo něco jiného. Velice krásné jsou pak vistárie, ty dodají pergole takový vzhled, že působí jako součást zámecké zahrady. Samozřejmě lze přidat, nebo zcela zaměnit například za tunbergie, hrachor, nebo popínavé růže. Fantazii se zde meze nekladou.  

Pokud si stavíte pergolu sami, dbejte na kvalitní materiál. Jistě, lze ji postavit i ze starého dřeva, ale pak není doporučeno se oni opírat, aby vám tato nespadla na hlavu i s obrostlými rostlinami. Lépe je si objednat hotovou věc a máte pokoj.  

Pokud si kliknete na odkaz zde v článku, tak naleznete firmu, která vám zboží přiveze až domů a klidně i sestaví. A nemusíte se bát, že vám to celé potom spadne. Firma Pergoly Trutnov s.r.o. totiž za svou práci ručí, stejně jako za materiál, ze kterého staví. Takže je jisté, že v případě dřeva bude toto té nejkvalitnější úrovně, a ne nějaká shnilotina čert ví odkud. Firma totiž dodržuje veškeré kvalitativní normy pro Evropskou Unii.  

Pergola v zimě

Jakou pergolu zvolit? To je především podle toho, kolik máte místa a jak ji chcete velkou. Druhá věc je to, kam přesně ji chcete umístit. Každá chce totiž své. A pokud byste si nevěděli rady, není problém se na výše uvedené firmě domluvit, aby vám poradili, co a jak. Mají spoustu zkušeností a nebude to pro ně problém. 

Velikonoční dekorace pro váš dům

Zkrášlení oken

Nejprve si vyzdobíme okna – na skle se nejlépe vyjímají přilnavé plastové fólie adhesivní, které lze opakovaně použít a nevyžadují přichycení lepidlem. Nebo si nalepíme na okna papírové dekorace, které si sami vystříháme z tvrdého barevného papíru a na okno přilepíme malými ústřižky lepicí pásky.
dekorační keramičtí zajíčci

Velikonoční vajíčka

Výběr dekoračních velikonočních vajíček je k dostání v mnoha materiálech – papírové, plastové, textilní, pletené.

Tradiční – vejce zdobená voskem nebo malbou – největší výběr těchto velikonočních ozdob mají na velikonočních trzích, které se konají každoročně ve větších městech před Velikonocemi.

14 dnů před příchodem velikonočních svátků je také důležité nasadit do květináče nebo ozdobného hliněného hrnce osení. Na krásný zelený pažit, který se po jeho vysetí za pár dnů začne objevovat, použijeme semena žita nebo trávy pro kočky, které jsou k dostání v každé prodejně zahradnických potřeb.

Jako krásnou ozdobu jarního okenního parapetu zvolte rovněž svíčky v pastelových barvách, které mají tvar vajíček.
velikonoční vajíčka

Vyrobte si sami

Chcete si vyrobit své vlastní velikonoční dekorace?

Kupte si polystyrenová vajíčka, která ozdobíte buď přírodními materiály nebo koupenými dekoracemi, které nalepíte nebo přichytíte k vajíčkám malými špendlíčky. Také je můžete polepit zbytky různých látek, a tak na nich vytvořit originální vzor.

Do vázy si dejte rozkvetlé větvičky zlatého deště a ně rozvěste jednotlivá dekorační vajíčka.

Kupte si i symbol jara – zajíčka, nejlépe se vyjímají ti keramičtí. Posaďte ho do zeleného osení nebo tzv. papírového sena, které lze sehnat v prodejnách papírnictví. Když k tomu použijete slaměný nebo orobincový košíček, bude velikonoční dojem dokonalý.

Dekorace venkovní

Na zápraží domu rozmístěte v barevných obalech květináče s již vyrašenými jarními květinami – narcisem, krokusem, prvosenkou jarní.  

Záchrana rozbitého porcelánu

Pokud doma upustíme hrníček z běžně užívaného domácího porcelánu, většinou si s tím nelámeme hlavu, střepy vyhodíme. Jiná věc nastane, pokud nám na podlaze skončí třeba historická soška nemalé ceny nebo hrníček, který si schováváme desítky let jako památku na blízkého člověka. U opravdu cenných věcí se raději obracíme na odborníka, který má s podobnou prací zkušenosti. Jednoduché věci, ke kterým jsme si během let vytvořili citový vztah, můžeme zkusit slepit sami.

čajový servis

Správný postup

Předmět, který budeme lepit, je třeba důkladně umýt a odmastit. K mytí stačí běžný prostředek na nádobí, jen musíme být opatrní, aby se střepy pod tlakem houbičky nezačaly drolit. K lepení není vhodné lepidlo, které moc rychle zasychá. Musíme potom moc spěchat. Lepší je vícesložkové lepidlo, jimž natřeme plošku, necháme zavadnout a potom máme dost času na pečlivé sestavení a přitištění dílů, které k sobě patří. Na plošky se nesmí příliš tlačit, protože by mohlo dojít k vytlačení lepidla a střepy by se nespojily.
starý kuchyňský porcelán
Tato práce vyžaduje hodně času a trpělivosti. Pokud jde o hodně časově náročnou opravu, můžeme si u lupení pomáhat kolíčky na prádlo, pokud to tvar slepovaného předmětu dovolí anebo si na pomoc vezmeme misku, kterou naplníme pískem a do něj si můžeme jednu část opravovaného předmětu posadit. Tak se nám uvolní jedna ruka. Základem úspěšné opravy je předpoklad, že jsme na místě nehody sesbírali všechny střepy, včetně drobných úlomků.

Slepený kuchyňský porcelán už slouží pouze k dekoraci.

Pokud si necháváme rozbitý předmět slepit u odborníka, určitě se vyplatí najít si takového, který se na restaurování keramiky přímo specializuje. Takový odborník si poradí s lepením i v případě, že máte například sošku, které chybí nějaká malá část. Tu je schopný vyrobit, a dokonce i správně nabarvit, aby stylově odpovídala celku.

Bydlení v mobilních domech


Hledáte pro sebe a svou rodinu bydlení? Rádi byste do domečku se zahradou? Nic se vám nelíbí nebo jsou nemovitosti příliš drahé? Chcete nějakou levnější variantu bydlení, ale abyste si zachovali svobodu a možnost většího prostoru na pohyb. Koukněte se na naše stránky na jiný styl bydlení. Bydlete v mobilních domech. V dnešní době to jsou krásné stavby, které se vyrábí v halách. Domy jsou dělány na zakázku zcela nové nebo si můžete koupit již použité. v příroděDům je převezen na zvolené místo, jako nadměrný náklad a poté usazen. Mobilní domy se usazují ve většině případech na betonové dlaždice. Půda pod domem musí být předem zpevněná a upravena. Připravena na usazení domu. Udělány příslušné přípojky. Ať už se jedná o kanalizaci, elektrické nebo vodovodní připojení. Naše firma vám dům doveze a zařídí usazení na vámi vybrané místo. Mobilní domy můžete volit z několika typů. Lavaro, Relax, Design, Steel a Tube.
Příkladem je například dům Design sedlovka Lavaro House.cz. Krásný moderní dům s rovnou střechou. Vnější fasáda je tvořena světlým dřevem. Celkový rozměr obytného prostoru činí čtyřicet osm metrů čtverečních. Na šířku to jsou čtyři celé dva metry a na délku dvanáct metrů. Dům je nový.interiér domu
 
Některé typy domů mají možnost dodatečných úprav. Můžete měnit příčky oddělující pokoje nebo měnit polohu místností. Stejně tak si můžete přizpůsobit polohu oken. Dům si můžete nechat vybavit naší společností nebo si je nechat dodat bez vybavení. Ve vybavení je vše. Pohovka, kuchyň, nábytek, toaleta, umyvadlo i sprchový kout. Domy jsou stavěny podle stavebního zákona a mohou být zkolaudovány. Pak si můžete zažádat o číslo popisné a mobilní dům vám může sloužit k trvalému celoročnímu bydlení. Domy jsou dobře zateplený a izolovány. Nebo je můžete užívat jen sezóně pro rekreační bydlení. Pořiďte si bydlení podle vašich přání.

Chytré domácnosti nejsou pouhým výmyslem, stávají se standardem

1.      Zvuk
Viděli jste už někdy někoho, jak na svůj mobil řve ‚Hej Siri‘ nebo ‚Hej Google‘? Pokud tomu pořád nerozumíte, tak tímto zvukem aktivuje hlasové rozpoznávání svého mobilu, díky kterému může položit mobilu dotaz (bohužel pro česky mluvící) v angličtině, nebo jiném jazyku, který umí rozpoznat a mobil mu odpoví. A když to jde s mobily, proč by to nešlo i v domácnosti?
Díky svému hlasu si v domě můžete zapnout, vypnout, nebo jen ztlumit světla, roztáhnout žaluzie (některé technologie toto dokonce dělají sami, díky Vámi přednastaveným hodnotám àuložíte si do nastavení, že chcete mít v domě světlo po 7 hodině ráno, dům sám vyhodnotí, zda má smysl světla rozsvěcet, nebo jen roztáhnout žaluzie). A to není vše. Chcete si zapnout televizi? Řekněte program, který chcete pustit a televize se zapne a program naladí.
Tohle už se mezi moderní vymoženosti nepočítá, to už je standard
2.      Dálkové ovládání
 Že už tohle máte? Zamykání auta nebo vrat na dálku? To sice ano, jenže dnes se už dá přes mobil zapnout pračku, nastavit program, vyždímat a pokud se Vám nechce žehlit, zapněte i program napařování. Jakmile přijdete domů, stačí prádlo z pračky vyndat a složit (to bohužel ještě neumí). Kdybychom teď měli vyjmenovat vše, co se dá přes mobil ovládat, tak to by byl hodně dlouhý seznam, ale zde je ještě pár hlavních věcí: televize, světla, rolety, sekačka aj.
3.      Automatizace
Dnes už existují auta, u kterých se nemusíte dívat do zpětného zrcátka díky kamerám, které jsou na nich umístěné. A to nejen zezadu. Kamery se nacházejí i vepředu a po stranách auta. Takže pokud si nejste jistí, že zvládnete zaparkovat, nechte to na autu samotném. Je přesné na milimetry, bohužel na úkor času.
Automatizací také získáte značnou úsporu nejen času, ale i energie, tudíž i peněz. Chytrá domácnost sama zvládne rozpoznat, zda má přitopit, odpojit elektrospotřebiče, když nejste doma, nebo pokud jste při odchodu zapomněli zhasnout, udělá to za Vás.
 Moderní domácnosti se stávají skutečností
Vymoženosti, které jsme zde popsali jsou pouhé procento ze všech možných variant. Pokrok se žene šílenou rychlostí vpřed a to, o čem si dnes říkáte, že je nemožné, může být za pár let skutečností.