Vylepšení zahrady

Scj CrDům Vylepšení zahrady
0 Comments


Pergola může jen a jen zvýšit jak komfort vaší zahrady, tak i vašeho odpočinku. Není třeba prchat hned jakmile začne slunce pálit, ale je možno si vlézt pod pergolu, pokud je již řádně zarostlá, a tam se ukrýt ve stínu. Jste venku na vzduchu a pokud si to umíte zařídit, jistě jste si tam dali i lehátko, které se dá lehce přenést před případným deštěm.

Pergola totiž jako taková nemá střechu, tedy ne pevnou kryjící před deštěm. Nahoře má jen trámky, nebo mřížku, která se nechává prorůstat a zarůstat vhodnými rostlinami.

Pergola

Ve velké většině případů se po ní nechává plazit břečťan, nebo něco jiného. Velice krásné jsou pak vistárie, ty dodají pergole takový vzhled, že působí jako součást zámecké zahrady. Samozřejmě lze přidat, nebo zcela zaměnit například za tunbergie, hrachor, nebo popínavé růže. Fantazii se zde meze nekladou.

Pokud si stavíte pergolu sami, dbejte na kvalitní materiál. Jistě, lze ji postavit i ze starého dřeva, ale pak není doporučeno se oni opírat, aby vám tato nespadla na hlavu i s obrostlými rostlinami. Lépe je si objednat hotovou věc a máte pokoj.

Pokud si kliknete na odkaz zde v článku, tak naleznete firmu, která vám zboží přiveze až domů a klidně i sestaví. A nemusíte se bát, že vám to celé potom spadne. Firma Pergoly Trutnov s.r.o. totiž za svou práci ručí, stejně jako za materiál, ze kterého staví. Takže je jisté, že v případě dřeva bude toto té nejkvalitnější úrovně, a ne nějaká shnilotina čert ví odkud. Firma totiž dodržuje veškeré kvalitativní normy pro Evropskou Unii.

Pergola v zimě

Jakou pergolu zvolit? To je především podle toho, kolik máte místa a jak ji chcete velkou. Druhá věc je to, kam přesně ji chcete umístit. Každá chce totiž své. A pokud byste si nevěděli rady, není problém se na výše uvedené firmě domluvit, aby vám poradili, co a jak. Mají spoustu zkušeností a nebude to pro ně problém.