Několik tipů na snadné stěhování

Scj CrDům Několik tipů na snadné stěhování
0 Comments

Ve vašem životě nastává jistý zlom, který se většinou neváže jenom se změnou bydliště, ale také s novou kapitolou života. Nejdůležitější je právě to, že se v životě někam posouváte, jdete dál a s tím jde dál i váš život a vaše rodina. I proto je stěhování velice důležité a stresující. My pro vás máme několik tipů, jak se z toho všeho nezbláznit, jak si zachovat chladnou hlavu a jak myslet na všechno potřebné.
lepenková krabice

Velký nábytek je velká fuška

Pokud máte velké a těžké věci, jako jsou postele, skříně nebo lednička, je důležité myslet na jejich správné manipulování, jelikož to vůbec nejde snadno. Zvlášť pokud vás čeká stěhování z bytu, je nutné nejenom vynést tento nábytek na chodbu, ale také ho dopravit dolů k autu, kterým ho převezete. Skříně se neustále otevírají a všechno se komplikuje.
§  Všechny dveře nábytku dobře zavřete
§  Šuplíky ze skříně vytáhněte a neste je zvlášť, ušetříte tím poničení nábytku, kdyby šuplíky vypadly, ale také nebude nábytek tolik těžký
§  Vytáhněte ze skříní nepřilepené a nepřivrtané police
§  Pokud máte skříně s posuvnými dveřmi, dobře je přelepte PV páskou, která je šetrná k nábytku a zároveň dostatečně odolná proti poničení, na rozdíl od běžné lepenkové lepicí pásky
§  Nepoužívejte k přelepování běžnou igelitovou lepicí pásku, jelikož může poškodit nábytek
Pořiďte si ke stěhování „kolečka“, na která budete nakládat těžký nábytek. Je to mnohem praktičtější.
Kromě koleček je také dobré mít popruhy, kterými velký nábytek přiděláte ke kolečkám, aby vám nespadl.
krásný výhled z domu

Jak přepravovat malé věci?
Ideálně v ručně popsaných krabicích. Všechno si roztřiďte nejenom podle toho, do které místnosti patří, ale také podle toho, jak křehké věci uvnitř jsou. Proto je dobré například papírové dokumenty a podobné věci umístit úplně na spod vozidla, a na ně vrstvit další krabice s jinými věcmi.