Velikonoční dekorace pro váš dům

Scj CrDům Velikonoční dekorace pro váš dům
0 Comments

Zkrášlení oken

Nejprve si vyzdobíme okna – na skle se nejlépe vyjímají přilnavé plastové fólie adhesivní, které lze opakovaně použít a nevyžadují přichycení lepidlem. Nebo si nalepíme na okna papírové dekorace, které si sami vystříháme z tvrdého barevného papíru a na okno přilepíme malými ústřižky lepicí pásky.
dekorační keramičtí zajíčci

Velikonoční vajíčka

Výběr dekoračních velikonočních vajíček je k dostání v mnoha materiálech – papírové, plastové, textilní, pletené.

Tradiční – vejce zdobená voskem nebo malbou – největší výběr těchto velikonočních ozdob mají na velikonočních trzích, které se konají každoročně ve větších městech před Velikonocemi.

14 dnů před příchodem velikonočních svátků je také důležité nasadit do květináče nebo ozdobného hliněného hrnce osení. Na krásný zelený pažit, který se po jeho vysetí za pár dnů začne objevovat, použijeme semena žita nebo trávy pro kočky, které jsou k dostání v každé prodejně zahradnických potřeb.

Jako krásnou ozdobu jarního okenního parapetu zvolte rovněž svíčky v pastelových barvách, které mají tvar vajíček.
velikonoční vajíčka

Vyrobte si sami

Chcete si vyrobit své vlastní velikonoční dekorace?

Kupte si polystyrenová vajíčka, která ozdobíte buď přírodními materiály nebo koupenými dekoracemi, které nalepíte nebo přichytíte k vajíčkám malými špendlíčky. Také je můžete polepit zbytky různých látek, a tak na nich vytvořit originální vzor.

Do vázy si dejte rozkvetlé větvičky zlatého deště a ně rozvěste jednotlivá dekorační vajíčka.

Kupte si i symbol jara – zajíčka, nejlépe se vyjímají ti keramičtí. Posaďte ho do zeleného osení nebo tzv. papírového sena, které lze sehnat v prodejnách papírnictví. Když k tomu použijete slaměný nebo orobincový košíček, bude velikonoční dojem dokonalý.

Dekorace venkovní

Na zápraží domu rozmístěte v barevných obalech květináče s již vyrašenými jarními květinami – narcisem, krokusem, prvosenkou jarní.