Chytré domácnosti nejsou pouhým výmyslem, stávají se standardem

Scj CrDům Chytré domácnosti nejsou pouhým výmyslem, stávají se standardem
0 Comments

1.      Zvuk
Viděli jste už někdy někoho, jak na svůj mobil řve ‚Hej Siri‘ nebo ‚Hej Google‘? Pokud tomu pořád nerozumíte, tak tímto zvukem aktivuje hlasové rozpoznávání svého mobilu, díky kterému může položit mobilu dotaz (bohužel pro česky mluvící) v angličtině, nebo jiném jazyku, který umí rozpoznat a mobil mu odpoví. A když to jde s mobily, proč by to nešlo i v domácnosti?
Díky svému hlasu si v domě můžete zapnout, vypnout, nebo jen ztlumit světla, roztáhnout žaluzie (některé technologie toto dokonce dělají sami, díky Vámi přednastaveným hodnotám àuložíte si do nastavení, že chcete mít v domě světlo po 7 hodině ráno, dům sám vyhodnotí, zda má smysl světla rozsvěcet, nebo jen roztáhnout žaluzie). A to není vše. Chcete si zapnout televizi? Řekněte program, který chcete pustit a televize se zapne a program naladí.
Tohle už se mezi moderní vymoženosti nepočítá, to už je standard
2.      Dálkové ovládání
 Že už tohle máte? Zamykání auta nebo vrat na dálku? To sice ano, jenže dnes se už dá přes mobil zapnout pračku, nastavit program, vyždímat a pokud se Vám nechce žehlit, zapněte i program napařování. Jakmile přijdete domů, stačí prádlo z pračky vyndat a složit (to bohužel ještě neumí). Kdybychom teď měli vyjmenovat vše, co se dá přes mobil ovládat, tak to by byl hodně dlouhý seznam, ale zde je ještě pár hlavních věcí: televize, světla, rolety, sekačka aj.
3.      Automatizace
Dnes už existují auta, u kterých se nemusíte dívat do zpětného zrcátka díky kamerám, které jsou na nich umístěné. A to nejen zezadu. Kamery se nacházejí i vepředu a po stranách auta. Takže pokud si nejste jistí, že zvládnete zaparkovat, nechte to na autu samotném. Je přesné na milimetry, bohužel na úkor času.
Automatizací také získáte značnou úsporu nejen času, ale i energie, tudíž i peněz. Chytrá domácnost sama zvládne rozpoznat, zda má přitopit, odpojit elektrospotřebiče, když nejste doma, nebo pokud jste při odchodu zapomněli zhasnout, udělá to za Vás.
 Moderní domácnosti se stávají skutečností
Vymoženosti, které jsme zde popsali jsou pouhé procento ze všech možných variant. Pokrok se žene šílenou rychlostí vpřed a to, o čem si dnes říkáte, že je nemožné, může být za pár let skutečností.