Jaký má smysl pojistka na

Scj CrBusiness Jaký má smysl pojistka na
0 Comments

Určitě znáte někoho, kdo už vytopil sousedy, nebo jejich dítě rozbilo někomu jinému okno při hře s míčem. Nebo se to dokonce stalo vám samotným. Podobných nehod se stává nespočet denně a na všechny tyto nechtěné problémy se vztahuje pojištění odpovědnosti.
 Úspory v prasátku
I když se vy sami považujete za nejopatrnějšího člověka, vaše děti nebo domácí mazlíčci s vámi nemusí sdílet tuto ideu žití. Nejlevnější pojistka na blbost lze pořídit už od pár stovek korun měsíčně. Pokud si nevíte rady s tím, jakou pojistku si vybrat, protože jich je na trhu mnoho, zkuste nahlédnout do srovnávače na ePojištění.cz. Zde jsou zahrnuty všechny pojišťovny na českém trhu, které nabízejí pojištění odpovědnosti a vy si pak už jen vyberete, která pojistka vám vyhovuje.
 
Možná si říkáte, že rozbité okno nebo malíře můžete rovnou zaplatit a vyjde vás to levněji, než měsíčně platit za něco, co se možná nikdy nestane. Možná máte pravdu, ale znáte to pořekadlo, kdo je připraven, není překvapen. Problém totiž nastává v případě, že někomu zničíte vy, nebo například vaše ratolest opravdu drahý majek nebo způsobíte újmu na zdraví. To vám pak nezbude nic jiného, než vyplácet odškodné. V tomto případě se však částky mohou vyšplhat opravdu vysoko. Musíte zaplatit ušlou mzdu a také náklady spojené s léčbou nebo soudní výdaje. Pokud jste pojištění, tak tohle všechno nemusíte řešit.
 
Pojištění odpovědnosti se hodí především jste-li někde zaměstnaní a zacházíte například s drahými stroji nebo vozidly. Spoustu zaměstnavatelů už po svých zaměstnancích vyžaduje, aby měli uzavřené pojištění odpovědnosti. Pokud totiž něco rozbijete, byť nedopatřením, zaměstnavatel po vás může chtít až 4,5 násobek průměrného platu. Pojištění odpovědnosti se také hodí, pokud jste nájemníci v nějakém bytě a ti osvícenější pronajímatelé ji po vás mohou požadovat.
Rozbité dveře
 
Pojištění odpovědnosti vyjde na pár set korun měsíčně, platí po celé Evropě a budete chráněni až do výše několika milionů korun.