Co všechno se (ne)naučíme v autoškole

Scj CrAuto Co všechno se (ne)naučíme v autoškole
0 Comments

Nejčastější příčiny dopravních nehod:
•`jízda pod vlivem alkoholu
• nedání přednosti v jízdě
• nesprávné předjíždění
• nepřiměřená rychlost
 
Míst, která vám nabídnou získání řidičského průkazu je dnes opravdu hodně. Někdo má to štěstí a řidičský průkaz se mu podaří získat už ve škole, ale většina z nás autoškolu navštíví v průběhu života, protože ho k tomu donutí okolnosti (doprava do zaměstnání, doprava dětí do škol, výpravy za zábavou a obstarávání nákupů).
 alkohol za volant nepatří.jpg

Pečlivý výběr autoškoly se vyplatí

 
Výběru autoškoly je třeba věnovat značnou pozornost, protože kvalita služby, kterou poskytují různé firmy, je hodně rozdílná. Pokud sáhnete po nejlevnější variantě v malém městě, nenaučíte se prakticky nic. Budete jezdit po vesnicích, kde potkáte pár aut. Nezkusíte si semafory, tramvaje, dálnici, noční jízdy, a hlavně městský rušný provoz. 
Pokud nelze získat dost informací o kvalitě autoškol od známých z okolí, je velká šance se k výsledku dopracovat na internetu, kde se několik webů této problematice věnuje a na základě zadání regionu si lze vyhledat školy i recenze na jejich činnost.
 

Na místě se na vše podrobně zeptat

 
Pokud už je výběr místa rozhodnutý, není třeba se stydět zeptat na vše, co škola nabízí a jakou formou probíhají teoretické i praktické hodiny. Nikdo nechce teoretické lekce trávit v klubovně při sledování třicet let staré videokazety a bez lektora a možnosti se na věci zeptat. A i to se stává.
 nepozornost se nevyplácí.jpg

Znalost pravidel pro silniční provoz se nesmí podcenit

 
K závěrečným zkouškám je potřeba se pečlivě připravit. Pokud si budoucí řidič není ještě za volantem jistý, dobrá autoškola mu umožní vzít si kondiční jízdy navíc, zaměřit se na problematické věci. Teorii je nutné se naučit pečlivě a čerpat znalosti průběžně. Chyba je, když se člověk učí až před složením zkoušky a než mu vystaví řidičský průkaz, tak nic nezná.
 
A co vy, zkusíte si občas udělat test znalostí pravidel silničního provozu? A obstojíte v něm a za volant usedáte s čistým svědomím?