Koho jiného požádat o topení v podlaze, než instalatéra

Scj CrBusiness Koho jiného požádat o topení v podlaze, než instalatéra
0 Comments


Také vás zasáhly vysoké ceny energií a uvažujete o tom, že přejdete na vytápění dřevem? I přes zvýšení cen palivového dříví jej lze stále získat z polomů, vývratů a samosběru, takže tím můžete ušetřit i desítky tisíc korun ročně v porovnání s plynovým kotlem nebo elektrickými přímotopy. Jednou z cest, jak ještě více ušetřit a dopřát si přitom dokonalý tepelný komfort, je podlahové topení.,

regulátor topení

Neobávejte se závady – jedním z hlavních důvodů, proč se lidé tohoto řešení bojí, je havarijní situace. Když se totiž poškodí radiátor, snadno vypustíte vodu ze systému, pod radiátor položíte misku, aby voda nekapala na koberec, a instalatéři topné těleso vymění raz dva, jenže když praskne trubka v podlaze, můžete se domnívat, že bude voda všude a bude nutné rozbourat celý obývák. Ne tak docela, protože instalatér z Prahy kanalizace-instalateri.cz dnes odhalí prasklinu v podlaze i bez bourání, a to velmi přesně a rychle, takže se odebere jen malý kousek podlahy a závada se odstraní během krátké doby.

Teplo bude všude – o topení v podlaze je známo, že se odtud teplo šíří rovnoměrně po velké ploše, v tom je zásadní rozdíl mezi radiátorem, odkud teplo stoupá nejprve úzkým koridorem ke stropu, a teprve pak dál do nižších vrstev ovzduší. S topením v podlaze se tedy nemusí prostory zbytečně přetápět, aby vám bylo teplo nejen na obličej, ale i na nohy.

topení v krbu

A co vaše chodidla – víte, že chodidla jsou hmatový orgán, a že propojují všechny vnitřní orgány na jejich relativně malé ploše skrze citlivá nervová vlákna? Právě proto se reflexní masáže provádí zde, a nikde jinde, třeba na zadnici nebo na krku. Reflexními masážemi lze vyléčit i těžké choroby a posílit energetický systém těla, a k tomuto faktu přispívá i teplo. Dopřát si teplo na bosá chodidla je velký dar a topení v podlaze to umí naprosto dokonale. Máte pak doma svou vlastní (samo)reflexní terapii, kterou ještě vylepšíte o masážní bosonohý chodník, který si můžete vyrobit třeba v ložnici na podlaze.