Práce v knihkupectví – splněný sen pro knihomoly?

Scj CrKultura Práce v knihkupectví – splněný sen pro knihomoly?
0 Comments

Milujete knihy a milujete jejich nakupování? Určitě jste si někdy představovali, jaká musí být asi práce v knihkupectví, což je ráj všech knihomolů. Je to opravdu taková pohádka, nebo spíše očistec?

Ti, kteří si představují, že si budou celé hodiny jenom číst a občas přerovnají police s knihami, musíme zklamat. Ve většině knihkupectví si opravdu během práce nemůžete číst. Asi by ve vás nevzbuzovala moc důvěru obsluha, které se jdete na něco zeptat, a ona vám řekne, že jenom dočte kapitolu. Čtení si budete muset nechat jako koníček na doma.

knihkupectví

Jinak je ale práce knihkupce velmi rozmanitá. Stará se o celkový vzhled prodejny, což znamená aranžování knih do polic podle autorů, tématu a podobně a to tak, aby zákazník získal co nejvíce přehledné zboží. Aranžuje také různé tematické sekce, akční zboží, sezónní zboží a podobně. Týdně vychází velký počet titulů, takže nezbytná práce je i přebírat zboží, vypořádat se s fakturami a poté ho pečlivě zařadit. Samozřejmě knihkupci také uklízí prodejnu, což znamená utírání prachu z polic, rovnání rozházených knih a tak dále.

Nezbytnou součástí je také obsluha zákazníků. Musíte mít vynikající přehled o knihách a taky mít schopnost spolupracovat s internetem. Ten vám pomůže ve chvílích, kdy zákazník přijde s dotazem na „modrou knihu která vyšla někdy minulý rok“. Některé dotazy vám opravdu dají zabrat. Jedná se o práci s lidmi, takže vždy nenarazíte na příjemné a usměvavé lidi, kteří si budou chtít s vámi popovídat o knihách. To samé, pokud budete za pokladnou.

knihovna

Pokud jste ale knihomol, pravděpodobně budete tuto práci milovat. Budete mít přehled o všech novinkách, celý den v práci budete obklopeni knihami a pravděpodobně budete v kolektivu, který miluje knihy stejně jako vy. A velkým plusem a výhodou jsou samozřejmě zaměstnanecké slevy na knižní zboží!