Přidejte se k těm, kteří klíčí semínka!

Scj CrCestování Přidejte se k těm, kteří klíčí semínka!
0 Comments

Pěstování mladých výhonků rostlin je hitem současných let a podporují ho všichni stoupenci zdravé výživy – jak ti, kteří se jí amatérsky věnují, tak i ti, kteří se jí profesně zabývají.
A každého, kdo nahlédne celé věci pod pokličku, jistě zaujme, jak snadno a rychle si může vypěstovat vlastní vitamíny, aniž by musel vystrčit nohu z bytu, aniž by musel okopávat a plít, anebo nakupovat speciální přípravky a pomůcky.
Ano, je to tak, pěstování zeleniny doposud nikdy nebylo tak snadné!
Tak, jako u běžného zahradničení, budete i v tomto případě nezbytně potřebovat semínka. Ovšem ne tak ledajaká, ale taková, která mají tu nejvyšší možnou kvalitu. Zatímco při setí do půdy vám přijdou vhod semena mořená, tak v tomto případě byste se měli jakkoli ošetřené sadbě obloukem vyhnout.sendvič s klíčky.jpg
Velkou výhodou pěstování mladých výhonků rostlin je to, že bohatou úrodu můžete sklízet prakticky kdykoli, tedy klidně i v zimě. Klíčení se tedy můžete věnovat třeba jen v zimním období, kdy je práce na zahrádce nemožná. Ale pokud vás to bude bavit, neváhejte si zajistit přísun chutné a zdravé zeleniny v podobě výhonků po celý rok. V kuchyni ji jistě oceníte.
To jediné, co budete potřebovat k úspěchu, jsou kvalitní semena, a hodit se vám bude i speciální klíčící biomiska od Nakliceno.
Tu oceníte především v situaci, kdy se rozhodnete pěstovat výhonky ve velkém anebo pěstovat mnoho různých druhů rostlin najednou. Misky se totiž dodávají v balení tří kusů, které je možné vzájemně stohovat, takže vám tak doma ušetří místo a odpadnou vám i starosti s proléváním vodou, neboť stohovatelné nádoby můžete prolévat najednou.hlavní chod s klíčky.jpg
Navíc vás takový nákup nepřijde na víc, než na několik málo stovek korun.
Praktickou misku snadno seženete ve specializovaném obchodě na internetu, kde si můžete pohodlně vybrat i semena z několika desítek druhů rostlin vhodných pro domácí pěstování výhonků.