Správné sezení

Scj CrCestování Správné sezení
0 Comments

Správné sezení dítěte je velmi důležité, protože může předcházet problémům s páteři a celkově problémy se zdravím. Naopak pro odpočinek je tu vak.

Správné sezení

Rovná záda

Děti během dne hodně často sedí, protože se potřebují učit i vykonávat různé aktivity a zábavu. Za den to udělá klidně pěkných pár hodin, a proto je v našem zájmu, aby netrpěla záda, protože taková bolest je nepříjemná a u řady lidí je to dlouhodobá záležitost. Pro trvalé sezení ke rozhodně velmi důležitá správná židle, protože ta má na tvarování páteře obrovský vliv.

židle u stolu

Je dobré počítat i s tím, že dítě pořád poroste a nemá smysl mu kupovat nějakou dražší židli, která mu bude za chvíli malá. Základem je proto nastavitelnost výšky, kdy do šířky necháte nějaké míry, ale vždy musí mít dítě celou spodní plochu chodidel na zemi. Kolena totiž reprezentují bod, kde by měly být pravý úhel. Záda musí být také rozhodně vzpřímeně, protože jakékoliv krčení z dlouhodobého hlediska deformuje bohužel záda. Proto se posaďte až téměř na konec židle, narovnejte záda a dejte nohy kolmo ke stehnům.

Sedací vak

Když přijde dítě utahané po celém dni domů, tak určitě nebude myslet na nějaké správné sezení a sedat si do nepohodlné židle. Ta je skvělá na běžné a každodenní sezení, ale musíme také někdy odpočívat, a proto musíme najít něco pohodlnější ho, v čem se budeme cítit dobře a zároveň si na chvíli oddechneme. Tím může být dětský sedací pytel, protože díky svému obsahu Vás po usednutí příjemně obklopí a zároveň je hezky měkký.

sedací vak

Prodává se hned několik barevných provedení, abyste si mohli vybrat pytel, který se bude do interiéru skutečně hodit, protože barva na tom má obrovský význam. Dětský sedací pytel velkorysé rozměry, a proto si do něj může naprosto pohodlně sednout každý a odpočinout si. Takže je to ideální například pro čtení knih, nebo klidně surfování na mobilu a tak dále. Nesmí chybět ani kvalitní materiály, které umožňují právě pohodlní a zároveň díky nim má celý produkt skvělou životnost.