Zařazujte do stravy více ovoce a zeleniny

Scj CrNakupování Zařazujte do stravy více ovoce a zeleniny
0 Comments


Stoprocentní koncentráty

Když se u vás sejde na návštěvě více rodin, například při nějaké oslavě, co vašim hostům nabídnete k pití? Zpravidla kávu nebo čaj. Jenže zelený a černý čaj i káva (pokud se vysloveně nejedná o kávu z cikorky a jinou obilnou náhražku) obsahují kofein, a ten není zrovna nejzdravější. Dopřejte každému raději sklenici minerálky s obsahem hořčíku a k tomu ovocný koncentrovaný džus. Nejlépe stoprocentní koncentrát, pouze pasterizovaný, bez přídavku cukru.

pomeranče na džus

Tyto ovocné koncentráty se vyrábí a distribuují na trh v IBC kontejnerech. Jsou to obří zásobníky o objemu tisíce litrů, které se při skladování a přepravě skládají na sebe do vrstvy až pěti naplněných boxů. Každý z nich tedy musí unést zátěž přibližně pět tun, a to je na tvrzený plast, z něhož jsou kontejnery vyrobené, úctyhodný výkon.

čerstvá rajčata

Zeleninová pyré a šťávy

Nemáte-li k dispozici dostatek čerstvé zeleniny, například na výletě vlakem do přírody nebo na cestách autem na dovolenou, můžete si s sebou do tašky či do batohu přibalit kartonovou krabici se zeleninovou šťávou. Opět máme na mysli koncentrát bez cukru, pouze pasterizovaný, který vám bude prospěšný mnohem více, než různé průmyslově zpracované polotovary a potraviny, co se tváří zejména na obalu a v reklamě jako nesmírně zdravé.

Důvěřujte proto raději poctivým producentům ovoce a zeleniny, kteří to myslí upřímně, a chtějí nabídnout nejen sobě, ale i druhým to nejlepší, co nám poskytuje příroda v podobě výživové složky pro regeneraci lidského organismu. A důvěřujte také lidem, kteří se starají o to, aby tyto produkty doputovaly na trh v maximální možné míře kvality, a nebyly znehodnocené nevhodnými skladovacími nádobami a zejména chemickými kontaminanty, jimiž se nádoby čistí a dezinfikují. V IBC kontejnerech se s těmito látkami nesetkáte, protože tam se využívají jednorázové výměnné plastové fóliové vložky.