Bezpečné cestování s dětmi na dovolenou autem

Scj CrCestování Bezpečné cestování s dětmi na dovolenou autem
0 Comments

Dnes je hodně populární cestovat autem i s dětmi. Je důležité znát a dodržet pár pravidel, abychom se vyvarovali případným komplikacím na naší dovolené.
dívka v autosedačce.jpg

Kontrola auta před cestou – je velmi důležitá a předejdeme tím zbytečným stresovým situacím. Taková kontrola zahrnuje stav pneumatik a rezervy, brzd a brzdové kapaliny, stav ostatních provozních kapalin, kontrola povinné výbavy (náhradní žárovky a pojistky, klíč na matice kol, hever, rezervní kolo, výstražný trojúhelník, reflexní vesty, platná lékárnička). Třeba na cestu nocí je dobré se připravit a mít kvalitní osvětlení, například zde se můžete inspirovat a dobře nakoupit, .

Odborníci také radí, vzít si náhradní balení oleje a destilované vody. Zkrátka přípravu vašeho auta není radno zanedbat, později bychom mohli litovat. Důležité je také vědět, že některé země mohou mít zvláštní požadavky na výbavu, a tak je dobré si to předem ověřit dle vaší destinace.

Na co pamatovat u dětí – s dětmi do tří měsíců věku se nedoporučuje cestovat vůbec. Malé děti obecně jsou velmi citlivé na změnu prostředí a tak někdy může být komplikovanější jejich přizpůsobení novému prostředí. Klíčem klidného cestování je také výběr schválené autosedačky.
klíče a lupa na mapě.jpg
V některých zemích je povinná pro děti do 1,35 m výšky, někde až do 1,5 m dítěte. Existují také speciální letní potahy na tyto dětské autosedačky, děti se tolik nepotí a při delší cestě to jistě oceníte. Dítě by mělo mít na sobě na cestu pohodlné bavlněné oblečení, aby se nepotilo a vynechat pevné gumičky u kalhot a ponožek. V autě s klimatizací je chladněji, je potřeba vybrat na cestu opravdu vhodné věci. Obecně platí, že by děti neměly trávit více jak dvě hodiny v autosedačce, proto je dobré i pro rodiče, dělat častější přestávky a dohlédnout, aby měli všichni dostatek pohybu. Při slunečném počasí je také vhodné umístit na zadní boční okna sluneční clony.

Pak už jen vymyslet vašim dětem nějakou vhodnou zábavu na dlouhou cestu, oblíbenou hračku, nebo pro starší třeba oblíbený film na přenosném DVD přehrávači. A můžete bez obav vyrazit!