Jak vybrat správný lustr do jednotlivých místností

Scj CrNakupování Jak vybrat správný lustr do jednotlivých místností
0 Comments

Vybrat vhodné osvětlení do jednotlivé místnosti v domě či bytě není jen tak. Je třeba si uvědomit a zvážit, zda máme danou místnost či celý dům laděný do nějakého konkrétního stylu. Nebo zda prostě ladíme místnost podle potřeby bez určitého stylu jen podle našich potřeb. Také je třeba přemýšlet, zda má být lustr dominantní a v místnosti velmi výrazný. Zda má upoutat pozornost a doplnit zařízení pokoje anebo zda má být pouze praktickým předmětem, který nemá na sebe strhávat pozornost.

lustr v obýváku

Dále je třeba brát v úvahu, jak chceme daný pokoj nasvítit. Každý lustr totiž vrhá jinak světlo. Někdo umí svítit více tlumeně, vrhá spíše menší žluté světlo a tvoří tak klidnou, rodinnou atmosféru. Do některých místností se zas hodí světlo bílé, výrazné aby se v ní dokázalo dobře pracovat, bylo vše osvětlené. Lze koupit i lustr aby se nasvětlila jen nějaká část místnosti. Například lustr do kuchyně by měl být takový, aby ladil ke kuchyňské lince a taky aby vrhal dostatek světla a umožnit tak dobré osvětlení pracovní plochy i celé místnosti. Pracovní plocha v místnosti se samozřejmě může osvětlit i dalšími žárovkami klidně i led páskami nad pracovní linkou. Led pásky nebývají vidět a zároveň vrhají dostatek světla.

lustr v kuchyni

Kvalitní a pořádný lustr dokáže místnost krásně osvětlit a zároveň daným světlem dokáže navodit požadovanou atmosféru. Nechce to podceňovat světlo. Ono totiž dokáže udělat s celou místností divy. Pokud je místnost tmavá a vy ji potřebujete prosvětlit, pak je třeba vybrat takový lustr, který zbytečně světlo nebrzdí a může volně proudit do všech zákoutí místnosti. Někdy je naopak dobré mít v místnosti spíše tlumené světlo, které nebude ostré, navodí pocit klidu a pohodlí. Takové světlo se hodí například do ložnice. Před spaním by totiž mělo být použito hlavně žluté teplé světlo oproti bílému ostrému světlu z lustrů a lamp.