K čemu slouží vločkovač do bazénu

Scj CrNakupování K čemu slouží vločkovač do bazénu
0 Comments

Vločkovače slouží pro odstranění nečistot o velmi nepatrných rozměrech, které vytváří v bazénu mléčný zákal. Většinou se jedná o drobné mikroorganismy a řasy, které se nezachytí ve filtraci, a nelze se jich jiným způsobem zbavit. Tyto důmyslné přípravky shlukují mikroskopické nečistoty na molekulární úrovni do větších celků (vloček), jejichž rozměry dovolí zachycení ve všech typech filtračních zařízení (písku, zeolitu, krystalického skla nebo papírových kartuší).
vlnky moře

Jak se přípravek dávkuje

Úprava pH – jako první úkon je úprava pH vody na optimální hodnotu. Změříme ji testerem a poté provedeme případnou korekci přípravky pH plus nebo pH mínus. Při větších odchylkách kyselosti nebo zásaditosti by byl vločkovač do bazénu minimálně účinný.
muž na skokánku
Uvedení filtrace do provozu – zhruba patnáct minut před aplikací přípravku je třeba zapnout filtraci, aby se co nejvíce vodní náplň začala vířit. Nejúčinnějšího způsobu tvorby vloček dosáhneme tehdy, jestliže se vločkovač aplikuje v krátké vzdálenosti za cirkulační tryskou. Ta zajistí patřičné rozptýlení v celém objemu nádrže.
nerezové schůdky
Nechte filtraci pracovat – měla by být v provozu alespoň po dobu tří hodin. Postupně se budou tvořit shluky vloček a zachycovat ve filtrační patroně. Podle množství vloček nechte pracovat čerpadlo i déle než 3 hodiny, jestliže se vloček vytvoří jen malé množství, můžete filtraci vypnout a nechat vločky sednout ke dnu. Usazeninu ze dna pak po dvanácti hodinách (nejlépe přes noc) odstraníte bazénovým vysavačem. Máte-li možnost, odčerpejte kal ze dna přímo do kanalizační soustavy.
Vločkovače nejsou toxické chemické přípravky, lze je tedy používat naprosto bezpečně pro všechny druhy bazénů, které využívají i malé děti, tvorba vloček není vázána na chemické změny bazénové vody a není třeba její následné úpravy.