Povánoční výprodeje, nenechte se nachytat!

Scj CrNakupování Povánoční výprodeje, nenechte se nachytat!
0 Comments

Dárky jsme si pod stromečky rozbalili, ale i ty finanční. Tak hurá navštivme obchodní centrum a rychle vše utraťme.
Samozřejmě to je vše v pořádku, ale vybírejte pečlivě. Nejčastějšími kritérii je samozřejmě věc, po které toužíte a taky její co nejnižší cena. Po dvou svátečních dnech, kdy byly všechny větší obchody zavřené, se opět otevřeli, ale přibyla spousta cedulí s lákadly na výhodné povánoční výprodeje. Některé prodejny tvrdí, že můžete ušetřit až 70% z původní ceny!
vánoční stromeček a nápis sale
Toto lákadlo pořádně funguje. Zvláště, když cedule se slevami jsou ve velmi výrazných barvách, bez pochyby upoutají naši pozornost. Dejte si však pozor, vše není tak růžové, jak nám to obchodníci malují.
Na co si dát při nákupu pozor?
Rozhodně pokud zamíříte do prodejny s účelem nakoupit co nejvýhodněji, jednejte především racionálně.
· Řekněte, co si vlastně koupit chcete.
Občas pak dochází k situacím, kde vás slevové cenovky tolik zmatou, že v euforii začnete nakupovat vše možné, jen protože je to levné. Ve finále přijdete domů a půlku věcí už nikdy nevytáhnete ze skříně a absolutně neušetříte, možná naopak utratíme vyšší částku.
žena a nad ní číslice s procenty
· Nenechte se zmást.
Ať už nakupujete elektroniku či oblečení, na internetu nebo v kamenné prodejně, dejte si pozor hlavně na původní cenu. Ta občas není úplně reálná. Je nadsazená, aby měl zákazník pocit, že nakoupil nejlépe a hlavně nejlevněji, jak to za daný produkt šlo. Zjistit ceny si můžete pomocí internetového vyhledávače, kde zadáte, o jaký produkt se jedná, a uvidíte, jak se ceny pohybují v jiných obchodech. Samozřejmě je to jednodušší u elektroniky, kde zadáte přesné parametry, u oblečení je to velmi orientační.
Druhou podvodnou variantou je, že vám obchodník slibuje slevu 70%, ale pokud si spočítáte rozdíl mezi cenou po slevě a údajnou původní, zjistíte, že rozdíl je třeba jen 10%. V každém případě musíte přemýšlet, co kupujete a nenechat se ošidit.
Snad budete mít štěstí a seženete to co si přejete, ale jak se říká důvěřuj, ale prověřuj a při nakupování to platí dvakrát!