Stereotypy, které ženy dobře znají

Scj CrŽena Stereotypy, které ženy dobře znají
0 Comments

I přesto, že už uběhlo spoustu let od té doby, co vzniklo naše lidstvo, tak stále se většina žen musí potýkat se stereotypy, které jsou silně zakořeněné v nás. Mnoho lidí, kteří těmto stereotypům věří, tak mají často jediný argument a to, že to tak bylo vždy. Jenže v dnešní době už by měli mít všichni lidé stejná lidská práva a měli bychom za to všichni bojovat.
žena pracující na počítači

Když je v zaměstnání muž a žena a oba vykonávají stejnou práci, tak ženy mají menší plat. Proč je tomu tak? Není to nespravedlivé? Během mnoha let došlo ke spoustě změn, které umožňují ženám mít více možností, jako například, že mohou dělat téměř jakékoliv zaměstnání si usmyslí. Po mnoho let bylo spoustu povolání, které dělali pouze muži. Tato zaměstnání byly například lékaři, architekti, strojaři a podobně. Dnes je to naštěstí už změněno a nikdo se nepodívá nedůvěřivým pohledem, když ho jde ošetřit žena.
žena na louce
Mnohokrát určitě ženy také zažily to, že jim někdo řekl, že něco nemohou dělat, protože jsou přece jen holky. Tyto činnosti zahrnovaly převážně sporty, popřípadě různé aktivity, které vyžadují spoustu síly ať už té fyzické nebo psychické. Ne všechny ženy jsou malé a křehké a je důležité na každého pohlížet tak, jaký on je než jen na to, jestli je muž nebo žena.  Najdou se určitě muži, kteří mají radši sázení květin než hraní počítačových her a naopak. Jde o to zbavit se toho stereotypu, který je v nás bohužel v některých případech dost silný. Je to velmi důležité, protože ženy mohou do naší společnosti přivést spoustu nových myšlenek a řešení, které nejsou o nic méně cenné nebo významné oproti myšlenkám mužů. Každý je jiný a vyniká v jiných oblastech.
Nesmí se tato snaha naplno zrovnoprávnit ženy zvrhnout v diskriminaci mužů. To by totiž bylo skákání od jednoho problému k druhému. Musí se zkrátka najít harmonie v soužití mužů a žen.