5 rad, jak si jako student vydělat peníze

1.      Brigády

Ano, brigádami přes rok se dá vydělat poměrně slušné peníze, musíte však vědět, jak na to. Nejdříve si porovnejte nabídky, protože ceny jsou v tomto ohledu ne moc rozdílné, ale i tak pokud za měsíc odpracujete 36 hodin a rozdíl ve Vašem platu, oproti jinému je dese korun, celkový rozdíl činí 360 korun, a to není zrovna málo. Pokud brigádu přes rok nestíháte, ale za to máte nějaké kreativní koníčky (šití, vyrábění dekorací, pletení náramků apod.), zkuste je zpeněžit a přes internet nabízet.
brigáda je hlavně prostředek, jak si vydělat peníze, ale měl by Vás i bavit

2.      Letní brigády

Tato kolonka by teoreticky měla spadat pod tu předešlou, ale vzhledem k tomu, jak je specifická, zaslouží si vlastní.

Na letní brigádu totiž může v podstatě (až na pár výjimek) každý student. Letní brigádu je dobré shánět i několik měsíců před započetím hlavních prázdnin. Věřte, že opravdu není dobré hledat dobře placenou brigádu, která by Vás eventuelně měla i bavit, pár dní předem, protože po takovýchto brigádách je obrovský zájem a jsou ihned zabrány. Neváhejte proto hledat už v zimě okolo začátku Nového roku. A jakou práci vybrat? To záleží jen a jen na Vás. Jestli Vás baví spíše manuální práce, nebo práce v přírodě, …

3.      Doučování

Pokud Vás studium baví, chápete ho a jste schopní předa ho dalším, nabídněte se, že budete doučovat. Vždy se najdou lidi, kteří budou potřebovat pomoc, a to nejen ti z Vašeho oboru. Častokrát to jsou i děti na základních školách. Pomůžete tím někomu jinému, zopakujete si učivo, a ještě k tomu můžete dostat i 250 korun na hodinu!

4.      Stipendia

Pokud splňujete pouze předchozí dvě podmínky, zažádejte si o stipendium. Pokud Vás však ani toto nenadchlo, existují i stipendia nejen za dobrý prospěch, ale například i sportovní. V tomto ohledu je to hodně individuální, komu se to vyplatí.
I děti na základních školách shánějí doučování

5.      Prodávejte části sebe sama

A ne, nelekejte se, tím nejsou myšleny sexuální služby (i když to je také možné). Myšlena je tím například krev, pro dámy vajíčka, pro pány sperma, plazma, nebo i kostní dřeň.

 

4.1/5 - (8 votes)