5 rad, jak si jako student vydělat peníze

Scj CrPeníze 5 rad, jak si jako student vydělat peníze
0 Comments

1.      Brigády

Ano, brigádami přes rok se dá vydělat poměrně slušné peníze, musíte však vědět, jak na to. Nejdříve si porovnejte nabídky, protože ceny jsou v tomto ohledu ne moc rozdílné, ale i tak pokud za měsíc odpracujete 36 hodin a rozdíl ve Vašem platu, oproti jinému je dese korun, celkový rozdíl činí 360 korun, a to není zrovna málo. Pokud brigádu přes rok nestíháte, ale za to máte nějaké kreativní koníčky (šití, vyrábění dekorací, pletení náramků apod.), zkuste je zpeněžit a přes internet nabízet.
brigáda je hlavně prostředek, jak si vydělat peníze, ale měl by Vás i bavit

2.      Letní brigády

Tato kolonka by teoreticky měla spadat pod tu předešlou, ale vzhledem k tomu, jak je specifická, zaslouží si vlastní.

Na letní brigádu totiž může v podstatě (až na pár výjimek) každý student. Letní brigádu je dobré shánět i několik měsíců před započetím hlavních prázdnin. Věřte, že opravdu není dobré hledat dobře placenou brigádu, která by Vás eventuelně měla i bavit, pár dní předem, protože po takovýchto brigádách je obrovský zájem a jsou ihned zabrány. Neváhejte proto hledat už v zimě okolo začátku Nového roku. A jakou práci vybrat? To záleží jen a jen na Vás. Jestli Vás baví spíše manuální práce, nebo práce v přírodě, …

3.      Doučování

Pokud Vás studium baví, chápete ho a jste schopní předa ho dalším, nabídněte se, že budete doučovat. Vždy se najdou lidi, kteří budou potřebovat pomoc, a to nejen ti z Vašeho oboru. Častokrát to jsou i děti na základních školách. Pomůžete tím někomu jinému, zopakujete si učivo, a ještě k tomu můžete dostat i 250 korun na hodinu!

4.      Stipendia

Pokud splňujete pouze předchozí dvě podmínky, zažádejte si o stipendium. Pokud Vás však ani toto nenadchlo, existují i stipendia nejen za dobrý prospěch, ale například i sportovní. V tomto ohledu je to hodně individuální, komu se to vyplatí.
I děti na základních školách shánějí doučování

5.      Prodávejte části sebe sama

A ne, nelekejte se, tím nejsou myšleny sexuální služby (i když to je také možné). Myšlena je tím například krev, pro dámy vajíčka, pro pány sperma, plazma, nebo i kostní dřeň.