Voda je živel

Scj CrNakupování Voda je živel
0 Comments

Voda je živel a děti vodu milují. Každé dítě s rozkoší vlítne do kaluže a raduje se nad všude stříkající vodou, k nelibosti rodičů. Zajít při procházce přírodou k potůčku, tak děti budou celý den stavět přehrady a jezírka, házet žabky, brouzdat se bosýma nohama. Šikovný tatínek zvládne i vodní mlýnek a děti budou nadšené. V parném létě není nic příjemnějšího než se nechat osvěžit letním deštíkem. Rozprašovače vody, tzv. vodní brány, jsou přes letní měsíce instalovány v nejednom městě. Zkrátka vodu milujeme a potřebujeme všichni. Plavání je jeden z nenáročných způsobů, jak se udržet v kondici, o příznivém vlivu na psychiku ani nemluvě.

voda

Voda uklidňuje, a to i způsobem, že si na lepší spaní můžete pustit nahrávku s deštěm bubnujícím na střechu domu. Mnozí z nás jezdí trávit dovolenou k moři. Důvod? No přece plavání v moři, houpání se na vlnách, slunce, to je ten pravý relax o dovolené. O důležitosti vody ve smyslu pitného režimu se ani nemusíme zmiňovat. Mít bazén na zahradě rodinného domku dnes není nijak nezvyklé, spíše opačně, stalo se to běžnou záležitostí, k velké radosti našich dětí. Ať už jsou to nadzemní, nafukovací, nebo pevně zabudované v zemi, vždy je třeba se o ně patřičně starat. K tomu nám slouží nejrůznější pomůcky, jako filtry a čerpadla, pochopitelně taky chemie, která udržuje vody hygienicky čistou. A pak řada drobností, jako jsou teploměry do bazénu nebo síťky. Ve větších bazénech si můžeme dopřávat i bazénové trysky či protiproud.

plavání

Pokud nemáme rodinný domek nemusíme se vody a plavání vzdávat. Vždy se najde akvapark, kde navíc budou atrakce jako tobogán, nebo divoká řeka. A koupání v přírodě, to je také úplně jiný zážitek. Tak jako vše, jsou tu vždy výhody a nevýhody a je jen na vás, do kterého bazénu, řeky či rybníku hupsnete. Naučte se plavat a užívejte si vodní pohodu.