Začínáme od samotného začátku

Scj CrBusiness Začínáme od samotného začátku
0 Comments

  • Víte co je seo? Nebo v tomto tématu spíše tápete? Jestliže jste o tomto tématu zatím ještě neslyšeli, pak se vám to pokusíme vysvětlit od začátku. Není někdy špatné připomenout si, jak vlastně svět internetu funguje. Pokud jste se dostali až sem, jste na té správné cestě. Jen tak dál, pokračujte.

Podnikání Úspěch

Jeden příklad za všechny

Začínáme od začátku. Vezmeme si například obyčejný příběh jednoho člověka, který má doma běžný stolní počítat. Jedno hezké slunečné odpoledne, místo toho, aby šel tento človíček ven na procházku s pejskem nebo přítelkyni vzal k vodě či děti na zmrzlinu, si sedne k počítači a chce si objednat pořádné kolo. Tento příklad je jenom ilustrativní a má nám připomenout základy. Zapne počítač, chvilku počká, než se rozjede, známe jistě všichni, a pak následuje hodinové vyhledávání na internetu. A právě tato tématika se už dotýká toho, o čem zde chceme hovořit. Jakmile zapnete internet, máte jistě nastavený nějaký svůj oblíbený vyhledávač. Mezi vyhledávače se řadí například Google, Seznam a mnohé další typy. Jestliže nic takového nemáte, pak stejně zadáváte nějaký vyhledávač, najdete si patřičné okénko pro vyhledávání a píšete tam to, co vás zajímá. V našem případě si náš člověk chtěl objednat koho, proto do vyhledávače zadá sportovní kola. Není to zatím žádný extrémní nadšenec a bude se zprvu jenom dívat, co mu internet nabídne. Jakmile zadá požadované slovo, přichází na řadu SEO. Ptáte se proč?
Google Vyhledávací Stroj
Protože stránky, které mají nastavené SEO se zobrazí mezi prvními, proto je SEO neboli optimalizace webových stránek tak důležitá https://www.seolight.cz/. Danému zákazníkovi vyjede první stránka a už hledá to, co potřebuje. Nejprve se objeví typy v červeném rámečku, ty jsou sponzorované a jedná se o placené reklamy. Následuje zelené pole, ve kterém si už volně vybíráte podle toho, jak je web oblíbený a jestli má správně nastavené SEO. Pokud má, tak bude mezi prvními stránkami v těchto vyhledávačích. A právě tohle je optimalizace. Lidé pak kliknou na první stránku, kterou uvidí, nebo na druhou, podle toho, která se jim více líbí a už si mohou vybírat z široké škály produktů a nakupovat online. Celí spokojení utratí spoustu peněz, balíček jim přijde až k nim domů a vše je v pořádku. Lidé jsou spokojení a eshopy samozřejmě také. A tak to chodí při jakémkoliv vyhledávaní. Nebylo by například super, kdybyste potřebovali poradit s něčím vážnějším a hned by se vám mezi prvními stránkami objevila ta, kterou byste jinak hledali dlouhé hodiny? Často se totiž stává, že podle zadaného slova vám to nevygeneruje přesně to, co hledáte, ačkoliv byste například právě potřebovali hodně pomoci v nějaké špatné situaci.