Autopůjčovna na ruzyňském letišti v Praze vás zve na malý výlet

Scj CrCestování Autopůjčovna na ruzyňském letišti v Praze vás zve na malý výlet
0 Comments

Očekáváte milou návštěvu vašich blízkých ze zahraničí ne ruzyňském letišti a přemýšlíte, jak je zabavit a kam případně podniknout výlet, aby vaše společné chvíle nebyly nudné? Máte tu spoustu možností a jednou z nich je pronájem vozu z autopůjčovny na letišti v Praze. Vůz si necháte přistavit až k hale a odtud můžete směřovat, kam uznáte za vhodné, ovšem má to jednu podmínku. Měli byste již předem znát trasu, případně více variant podle počasí či roční doby.

České středohoří

Poloha letiště v Praze je výhodná zejména díky tomu, že odtud najíždíte na dálniční úseky – spojnice s celou republikou, a tak během hodiny se můžete octnout třeba v Mladé Boleslavi. Půjde-li ovšem o jednodenní výlet, je výhodnější nasměrovat se po dálničních úsecích západně od Prahy, tedy např. D4 až D7.

Dálnice D4 – tento úsek vás zavede do pohoří Brdy, velmi malebné krajiny, řidčeji osídlené, pokryté hustými lesy. Do těchto míst byste se měli vydat za slunečného počasí, neboť daleké rozhledy se sluncem nad hlavou vyznívají lépe a navíc v letním období můžete s vozem zajet až ke Slapské přehradě a trávit tu zbytek dne koupáním. Za zmínku stojí i zámek Orlík nad Vltavou, jeden z našich historických skvostů.

Orlická přehrada

Dálnice D5 – „dé pětka“ vás zavede do Berouna, případně až do Plzně, odtud můžete putovat podél řeky Berounky, kde je tolik překrásných míst, že by byla škoda ponechat je bez povšimnutí. Mnoho lidí o této zajímavé lokalitě ani neví, a zvláště pak zahraniční návštěvníci.

Dálnice D6 – ta směřuje kolem Přírodního parku Džbán a trasu byste mohli protáhnout až do Karlových Varů, případně s vozem vystoupat až k lázním Jáchymov, k nejvýše položenému městu v ČR s názvem Boží Dar a vyšplhat se až na nejvyšší horu Krušných hor Klínovec.

Dálnice D7 – přímé spojení po „dé sedmičce“ z letiště vás zavede do Slaného, Loun, Postoloprt, Žatce a Chomutova. Starobylé město Žatec byste mohli doplnit projížďkou či výstupem na některý z vrcholků Českého Středohoří, např. nejvyšší horu Milešovku.