Stavba a výhody betonového plotu

Scj CrNakupování Stavba a výhody betonového plotu
0 Comments

Chybí Vám v létě a nejen v létě soukromí? Chcete se na zahradě promenádovat nazí a nebýt rušeni sousedy či okolními lidmi nebo Váš čtyřnohý mazlíček neustále štěká a díky tomu Vaši sousedi nadávají? Máme pro Vás řešení. Naše betonové ploty jsou velmi vhodné do každého ročního období, hodí se do každé zahrady a jsou skvělým módním doplňkem. Poslední roky je hit našich zahrad právě betonový plot, navíc je i velmi bezpečný. Výhodou těchto plotů krom soukromí a bezpečnosti také je, že jej postavíte během pár dnů a vydrží Vám na věky věků. K dispozici je velmi mnoho variant a můžete jej kombinovat například se dřevem a mnoho dalších materiálů.

dekorace betonového plotu

Jak postavit takový betonový plot?

Je to v podstatě velmi jednoduché, pamatujete si jak jste v dětství milovali lego? No tak to funguje v podstatě na stejné bázi, jako skládačka. Představte si, že stavíte opevnění okolo svého domu – tudíž jako první krok bude potřeba vytvořit nějaký základ pro úchyt betonových, plotových sloupků.

Stavba betonového plotu z hotových desek, vylévaných do forem a různého tvaru či délky.

Betonové desky se poté staví mezi dva sloupy, které byly vykonány jako jeden z prvních kroků a plot stavíme do vaši požadované výšky.

Naše ploty dosahují maximální výše do tří metrů a nejnižší půl metru.

Betonový plot nepotřebuje údržbu, již od našeho dodavatele je přizpůsobený ihned ke stavění a bezúdržbový. Každý povrch stárne a to samé platí i pro betonový plot, jeho povrch může po letech ztmavnout. Je to dané vlivem počasí, ale i tomuto se dá zamezit a to příslušným nátěrem povrchu na beton. Nátěr vytvoří na plotu takový obal, který lze dobře omývat i vysokotlakým proudem. Ovšem se může stát, že se Vám na plotě objeví bílé fleky – co to vlastně vůbec znamená a jak tomu předejít? Jedná se o vápenný výkvět – jeho výskyt souvisí s vlhkostí, postupem času sám od sebe vymizí během několika měsíců či let. V podstatě to trvá tak dlouho dokud se hydroxid vápenatý nevyplaví sám ven.

betonový plot

Výhody betonového plotu

Krom soukromí a bezpečnosti má betonový plot i mnoho jiných výhod. K jeho stavbě není potřeba stavební povolení. Zamezíte nejen neustálému štěkání psa na Vaše sousedy, ale i dokonce zamezíte úniku i vniku zvěře. Zamezíte povětrnostním podmínkám a dokonce i hluku. Betonový plot nevyžaduje údržbu a má velmi jednoduchý servis. Oplotíme Vám jak malý tak i velký pozemek. Dokonce máme mnoho variant na výběr a můžete kombinovat materiály.

Plotové výplně

Základní varianta je samozřejmě beton, můžete si zvolit samotný beton a nebo plot nakombinovat jinými materiály. Nejčastěji se využívá dřevo nebo kov. Plotové výplně jsou jednostranné i oboustranné. Každá betonová deska by měla mít svou dekoraci ať už jen ze zadu nebo i ze předu. Nikdy není z obou stran stejný. Pokud chcete oboustranný betonový plot je třeba postavit i oboustranný sloupek. Máme celkem tři druhy výplní a je pouze na Vás jakou si zvolíte.

  • Dřevěné výplně
  • Plastové výplně
  • Kovové výplně

Jako každý architektonický plán potřebuje svůj plánek, náš plánek potřebuje i Váš plot. Vše se musí vyměřit, navrhnout, překontrolovat. U kontroly jste s námi, abyste nám případné nedokonalosti, nerovnosti pomohli jinak zformulovat a dokončit naší stavbu pro Váš pozemek. Poté co nám vše odsouhlasíte započne stavba. Váš původní plot musíme zkrátka zlikvidovat, ale nebojte! Přebytečnou suť i odvezeme. Díky naší technice vše započne, vyměříme, zaměříme a můžeme stavět! Jakmile máme vše hotové, začneme tvořit základy, sloupky a samotný plot. Nic není bezchybné a tak Vás necháme Vaším okem zkontrolovat naší odvedenou práci. Krom plotů také děláme brány, branky a to je vše, takže jestli jsme Vás zaujali byli bychom rádi, když se na nás obrátíte a spolu navrhneme Váš plot.